The Lovely Bones♥

13. ledna 2010 v 18:23 | Claire |  My speech

Nejlepší film který jsem si mohla pustit ke svým narozeninám(předčasně). Dokonce se bojím aby jsem takto nedopadla já, muže se totiž stát cokoliv(př. zitra už nebudu mezi živými). Nejedna slza u tohoto filmu ukápla.. ale ten konec mě dorazil. (Banner by ME!) Claire

About it:
"Jmenuji se Susie Salmonová. Bylo mi čtrnáct, když mě zavraždil." Těmito slovy začíná hlavní hrdinka filmu Pevné pouto vyprávět svůj nevšední životní a posmrtný příběh. Adaptace stejnojmenné knížky Alice Sebold, která se stala pravou literární senzací, se ujal režisér Peter Jackson, jenž si udělal jméno na jiné klasice - Tolkienově trilogii Pán prstenů.Susie (Saoirse Ronan) je obyčejná čtrnáctiletá holka!, která udělala tu chybu, že šla jednoho dne ze školy domů zkratkou přes pole. A tam potkala pana Harveyho (Stanley Tucci). A z tohohle nenápadného souseda se vyklubala zrůda, která ji připravila o život. V jejím případě ale smrtí všechno nekončí. Susie se ocitá ve zvláštním světě mezi nebem a zemí, ze kterého pozoruje, jak probíhá pátrání po jejím vrahovi a zároveň drží palce členům své rodiny, aby její náhlý odchod ustáli.

Není to jednoduché - tatínkovi Jackovi (Mark Wahlberg) se smysl života smrsknul na touhu nalézt a potrestat toho, kdo jim způsobil tu strašnou ztrátu. Máma Abigail (Rachel Weisz) se pro změnu snaží co nejlíp zakonzervovat dceřinu památku, až se v domácím mauzoleu začne dusit a uteče z něho. Zbývající děti, Lindsay a Buckley, se se ztrátou své sestry snaží vyrovnat úměrně svému věku a zároveň získat pozornost rodičů, kteří žijí jen pro mtrvou Susie. Jediným, kdo si v téhle krizi dokáže jakž takž zachovat chladnou hlavu, je svérázná babička Lynn (Susan Sarandon), která se ze všech sil snaží udržet rozpadající se rodinu pohromadě. Tohle všechno sleduje Susie z fantastického světa, v němž člověk může mít, na co si vzpomene, kromě skutečného života. A ještě někoho pozoruje. Pana Harveyho. Muže, který ji připravil o budoucnost a teď si pomalu vybírá další oběť.

"Ten film nejde jednoduše přiřadit k jednomu žánru. Obsahuje prvky klasické kriminálky, momenty jako vystřižené z fantasy, zároveň je to vztahové drama a navzdory všudypřítomné pochmurnosti se u něj i zasmějete," říká režisér. I když knížka Jacksona nadchla stejně jako milióny čtenářů po celém světě, dlouho nemohl najít klíč k jejímu filmovému uchopení. "Ten příběh je velmi spletitý a poetický, navíc neobsahuje příliš momentů, u kterých byste si okamžitě řekli: "To by byl film!"," říká Jackson. Tuto výzvu se mu podařilo překonat a hned stanul před další, nutností vytvořit Susiin nový "životní" prostor, ve kterém nic není nemožné. Ti, kdo film viděli, se shodují na tom, že si místo mezi nebem a zemí v ničem nezadá s výpravností páněprstenovských lokací.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Růženka Růženka | Web | 16. ledna 2010 v 14:33 | Reagovat

NA tenhle film moc chci jít. Trailer mě hodně zaujal, tak snad nebudu zklamaná...

2 Babunka Babunka | Web | 16. ledna 2010 v 14:35 | Reagovat

chystám se na to jít přesně 28.

3 MyBloodyLife MyBloodyLife | Web | 6. února 2010 v 10:18 | Reagovat

videla jsem to,a je to fakt nejlepsi snimek od Jacka..krom Pana prstenu :)  Hrozne se mi libi ta posmrtna krajina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama